Teraz Czytasz: Jak nie dać się oszukać kupując kryptowaluty – przewodnik bezpieczeństwa w świecie crypto

Ładowanie

Jak nie dać się oszukać kupując kryptowaluty – przewodnik bezpieczeństwa w świecie crypto

svg6 lutego, 2023KryptowalutyPoradniki

Kupowanie kryptowalut nie musi być skomplikowane, jednak jak każda transakcja, wiąże się z pewnym ryzykiem. Oszustwa w branży kryptowalut są niestety powszechne, dlatego istotne jest zachowanie ostrożności, aby uniknąć utraty środków. Od nas dowiesz się, jak skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo.

 

Wybierz bezpieczne miejsce zakupu

Przede wszystkim wybieraj tylko zaufane i dobrze znane giełdy, które posiadają odpowiednie zabezpieczenia i certyfikaty bezpieczeństwa. Unikaj ofert z nieautoryzowanych źródeł i nie podejmuj decyzji na podstawie informacji udostępnianych przez osoby trzecie. Warto dodatkowo zweryfikować renomę giełdy, zapoznając się z opiniami innych użytkowników na temat ich doświadczenia z danym sprzedawcą.

 

Skrupulatnie weryfikuj każdą ofertę

Korzystaj jedynie ze sprawdzonych źródeł informacji, takich jak oficjalne strony internetowe lub aplikacje o pewnej renomie, w tym Binance, Kraken lub Coinbase, aby uniknąć sfałszowanych danych. Ponad wszystko unikaj też ofert z nierealistycznie wysokimi stopami zwrotu – entuzjastyczne oferty zakupu kryptowalut “gwarantujące” zaskakującą skalę korzyści są najczęściej oszustwami.

 

Skutecznie zabezpiecz swoje nowe konto

Zawsze używaj silnego hasła, w połączeniu z uwierzytelnianiem dwuskładnikowym. Nigdy nie ujawniaj swoich danych osobowych, takich jak hasła, klucze prywatne lub informacje o karcie kredytowej osobom trzecim, ani nie wprowadzaj ich na stronach internetowych, w tym w odpowiedzi na rzekome maile weryfikacyjne, które mogą podszywać się pod giełdę, z której korzystasz – są to tak zwane maile phishingowe, których głównym celem jest wyłudzenie danych.

 

Zakup kryptowalut może być bezpieczny, jeśli jesteś świadomy potencjalnych zagrożeń i zachowujesz odpowiednie środki ostrożności. Pamiętaj, aby unikać nieznanych ofert, mieć się na baczności odczytując potencjalnie fałszywe maile podszywające się pod Twojego dostawcę usług i zabezpieczać swoje środki silnymi metodami weryfikacji tożsamości.

svg

Co o tym sądzisz?

Pokaż komentarze / Zostaw komentarz

Zostaw odpowiedź

Ładowanie
svg
Szybka Nawigacja
  • 01

    Jak nie dać się oszukać kupując kryptowaluty – przewodnik bezpieczeństwa w świecie crypto